Blog

 

Máte dítě, které si raději hraje a povídá než by jedlo? Infantilní anorexie je termín pro děti, které nemají chuť k jídlu. Nejedná se o mentální anorexii objevující se v období dospívání, ale počátek infantilní anorexie se objevuje v kojeneckém věku a v raném dětství (obvykle mezi 6. měsícem a 3. rokem).

K jaru patří ředkvičky. Osobně mám nejradši variantu čerstvý chléb s tvarohem a ředkvičky. Anebo rovnou udělaný jednoduchý salát, který je fajn i jako pomazánka na pečivo.

Už jste někdy držela dietu a nepodařilo se vám zhubnout? Anebo podařilo, ale těžce ztracená kila se rychle vrátila zpět? Možná jste se dopustila některé z těchto chyb...

Luštěniny bohužel patří v českých domácnostech mezi neprávem opomíjenou potravinu. Za většinou odmítnutí jsou nevalné vzpomínky na školní jídelnu a čočku na kyselo, nebo hrachovou kaši.

Čočku máme u nás doma rádi, navíc v masopustním období je to vítaná změna v jídelníčku. Tento recept patří k těm rychlým. Výhodou je navíc, že chutná i zastudena.

V poradně se setkávám s klienty, kteří se rozhodli mě navštívit, abych jim poradila, jak zhubnout. Některým se to podaří a některým ne. Pojďme se spolu podívat na nejčastější důvody, proč tomu tak je.