Blog

 

Vypukla sezóna dýní. Když jsme si doma chtěli opravdu zdravě zamlsat, upekla jsem tento koláč, který nepotřebuje žádný cukr, ani mouku.

Zdravé stravování - poslední dobou velmi skloňovaný pojem. Každý si pod ním ale představí něco úplně jiného. Jaké jsou ale ty nejdůležitější zásady pro to, abychom se stravovali skutečně zdravě?

Začal školní rok a objevilo se tak téma svačiny. Proč je svačina vlastně pro dítě důležitá a jaké výživové požadavky by měla splnit?

Léto a pěkné počasí považuji za nejlepší část roku, kdy i zapřisáhlí odmítači všech sportů mohou konečně vyrazit ven za pohybem. Stačí jednoduše víkendový pěší výlet, nebo pravidelné plavání. Ostatní už více trénovaní nemusí řešit výkyvy počasí, protože nám zkrátka letos přeje. Součástí zdravého životního stylu je správná výživa a dostatečný pitný...

V horkém počasí, kdy se více potíme, je třeba pitný režim navýšit a nezapomínat na pitný režim ani u vody. Známkou prvotní dehydratace jsou projevy sucha v ústech, méně časté močení a sytě žlutě zbarvená moč. Mezi nejrizikovější skupiny z hlediska pitného režimu patří hlavně děti a senioři.