Poradna

Datum 27.11.2017
Vložil N
Titulek Pomoc

Dobrý den.Je mi 14 let a bude to již rok co jsem se začala zajímat o svou postavu.Bohužel se to vymklo letos v létě kvůli lékům a přejídání jsem přibrala 10 kilo ani ne za půl roku. Měla jsem tedy 55-57 kilo. Byla jsem m nešťastná a tak jsem tedy začala cvičit zhubla jsem asi 2 kila ale na poszávěr to nešlo vidět. Má mamka tedy zašla za doktorkou co s tím. Ta mi řekla že jsem nejspíš nebrala pravidelně speciální léky a tohle je vedlejší účinek. Dostala js m další léky které by měli pomoc. Zhubla jsem však spíše díky cvičení a omezení stravy vše bylo v pohodě jen jsem vyřadila tučňá jídla a jedla tak jak by měla dívka v mem veku vaziva jsem 50 kilo ale něco se stalo. Mé kamarádky byli vzdy od přírody hubenější i když jedli co mohly. Ubližovalo mi o nich poslouchat ze jsme přibrala a ze jsou hubenější....Poslední 2 měsíce se to zvrtlo začala jsem jídlo omezovat ale tak že jim bud oběť večeři nebo jen svačinu typu mandarinky banánů občas si udělám radost a dam si něco slaného či sladkého ale mám výčitky. Každý den extremě cvičím i 3 hodiny, co hodinu lezu na váhu nebo se koukám do zrcadla...bohužel jsem začala někdy zvracet...ale s tím jsem přestala nebo se snažím...dnes měřim asi 160.5 cm a vazim kolem 47 kg vím že je to vše špatné vím že jsem v částech těla nechutne vychrtla ale nevím co mám dělat. Když si řeknu že potřebují přestat ze to nechám a ze se teď najim tak to udělám ale za pár minut dostanu histerak co jsem to udělala. rodičům to říct nemůžu s otcem nevycházím a nevěřim mu a s mamce nechci ublížit. Ano vím že takhle jo ublížím více sama si všímá ze hubnu ale vzdy to obkecam. Navíc poslední dobou jsem zjistila že nemám přátele kteří by mi pomohli..tak zadám zde prosim co mám dělat? (Omlouvám se za hrubky ale jsem tak zoufala že je mi to jedno.)

Datum 06.12.2017
Vložil Šárka Jakešová
Titulek Re: Pomoc

Sama tušíš, že něco není v pořádku. V době dospívání by se dívky neměly pouštět do diet, protože mohou ohrozit svůj tělesný vývoj a zdraví. Hubnutí, pokud už je třeba, probíhá velmi zvolna a opatrně. Tvůj problém se již zhoršil natolik, že je třeba vyhledat odbornou pomoc. Nicméně je třeba najít cestu i k někomu, s kým by sis mohla popovídat, svěřit se a požádat o pomoc. Tvoji rodiče jsou navíc za tebe zodpovědní. Pokud si lépe rozumíš s maminkou, neboj se, že bys tím, že se svěříš mamince ublížila, určitě chce pro tebe to nejlepší. Na cestě k uzdravení je navíc třeba podpora někoho z rodiny, nemůžeš být na to sama. Pokud by sis potřebovala popovídat, můžeš se obrátit na linku Anabell, kde tě vyslechnou a poradí jak dál postupovat. Tady najdeš kontakty: https://www.anabell.cz/cz/pobocky

Datum 11.10.2016
Vložil Procházková
Titulek kanabis

Naše babička 82 let užívá varfarin. Může pít čas - odvar z kanabisu - pokud ano, tak kolikrát denně?
(má exém...) Je to pro nás důležité, přípravky z lékarny nepomohly.
Děkuji za odpověď.
Můžete mi, prosím,poslat odpověd na email jirina.prochazkova@post.cz
Děkuji

Datum 20.10.2016
Vložil Šárka Jakešová
Titulek Re: kanabis

Odpovězeno v mailu

Datum 26.06.2016
Vložil Míša
Titulek Stres, rostoucí váha

Před Vánocemi 2015 jsem vážila 68 kilo s výškou 163 cm a věkem 14 let, v tu dobu jsem se se svým tělem začala pomalu něco dělat, cvičila jsem a jedla menší porce víckrát denně. Přes Vánoce jsem si udržela váhu stejnou myslím, že jsem 0.5 kg dala dolů. A na začátku ledna jsem se do cvičení obula víc. Poté následoval lyžák, kde mi vyskočila čéška, v té době jsem to nevěděla, no a jelikož po dni nic nebolelo tak jsme to neřešili ani s učiteli ani s rodinou. Do dnešního dne mi vyskočila asi 4x už jsme to řešili s ortopedy i se známějším sportovním doktorem. Asi od únoru jsem měla ortézu a mít nohu v klidu. Od té doby se nakupilo hodně stresu...přijímačky, problémy se spolužáky atd. a s rostoucím stresem rostla i má váha, to mě stresuje ještě víc. Nedávno jsme byli na kontrole a letos od konce května jsem bez tělocviku, i celý prvák. Strašně mi to vrtá hlavou a řekli taky že půjdu na operaci pokud ji schválí jsem na hraničním věku. Když se nemohu věnovat cvičení a sportu potřebuju se dát do kupy ze strany jídla, nejsem si jistá jestli si to zvládnu sestavit sama. Ten sportovní doktor řekl že si prý poradím. Ale myslím si, že ne. A s pohybem jsem omezena na chůzi, plavání a jízda na kole - nesmí to jít ale přes bolest, byla jsem si zaplavat a bolelo to, takže nejspíš zbývá chůze. A bojím se, že má váha bude větší a větší. Potřebuju úplně překopat svůj styl života a nevim pořádně jak na to.

Datum 23.07.2016
Vložil Šárka Jakešová
Titulek Re: Stres, rostoucí váha

Dobrý den Míšo,
omezování v jídle vede k jojo-efektu, vyššímu stresu a především k úrazům a následně k horšímu hojení zranění. Takže pozor na neuvážené diety! Ve věku dospívání má tělo vyšší nároky na živiny než v dospělosti. S čím neuděláte chybu, pokud zařadíte do jídelníčku ke každému jídlu 1 ks čerstvé zeleniny nebo ovoce. Dostanete tak do jídelníčku více vitamínu C, který je potřeba k hojení vazů. Co by nemělo v jídelníčku chybět, jsou samozřejmě také tuky a zdroje živočišných bílkovin, jako je maso, mléčné výrobky, nebo vejce.
Chůze je základní a nejlepší pohyb. Můžete zkusit jógu. V plavání záleží, jaký styl a jak dobře jej plavete, vhodnější je kraul. Nicméně váš dotaz je příliš komplexní, bohužel nejde vyřešit jednoduchým návodem. Vhodná by tedy byla osobní konzultace a nastavení režimových opatření a životního stylu s občasnou kontrolou.

Datum 06.06.2016
Vložil Martina
Titulek Nedostatek enegrie

Dobrý den, už delší dobu se snažím jíst zdravěji. Občas samozřejmě si dopřeji něco, co zrovna dobré není, ale i to, tělo potřebuje. Trápí mě častá únava. Nevím čím to může být. Mám čerstvě po maturitě a nastoupila jsem do zaměstnání. Možná změna zaměstnání, že mám více pohybu než je sezení ve škole. Jím pravidelně každé dvě hodiny, ale problém je, že mám pořád hlad a jsem šíleně unavená. Jím menší porce a vícekrát denně. Nevím, co bych měla změnit. Snídani mám většinou na sladký způsob (ovesné vločky, jogurt, oříšky, ovoce) k odpolední svačině si dávám například kneckebroad(4ks) se šunkou a sýrem a nějakou zeleninu. k obědu si dám většinou, co mám(neřeším nijak zdravě, ale vynechávám mastné a tučné) k odpolední svačině si dám žitný chléb třeba s cottage nebo vajíčka na tvrdo. večeři už docela ošizuji, většinou se snažím večer jíst méně. takže třeba jen lehký salát nebo zkrátka jen kus zeleniny. problém je, že po tom všem co sním a příjdu domů z práce mám chuť sníst celou lednici. Mohli byste mi poradit, co dělám špatně? Děkuji. Hezký den

Datum 23.06.2016
Vložil Tereza
Titulek Re: Nedostatek enegrie

Myslím si, že pokud máte nedostatek energie a chuť vyjíst lednici, pravděpodobně málo jíte. Sama se zmiňujete o jídle (příčinou únavy může být xy věcí)- takže asi tušíte, kde je problém. Chce to s někým podrobněji probrat co a v jakém množství vlastně jíte doopravdy.

Datum 22.07.2016
Vložil Šárka Jakešová
Titulek Re: Nedostatek enegrie

Dobrý den Martino, na začátek musím souhlasit s Terezou. Co nepíšete, jakou práci vlastně děláte. Jídelníček vypadá jinak u sedavého zaměstnání a jinak, pokud jste celý den na nohou. Asi tušíte, že v případě, že jste celý den na nohou bude potřeba tělu dodat více energie prostřednictvím jídla. Ve vašem jídelníčku by bylo třeba zkontrolovat nejen složení, ale i množství. Vyhýbat se tukům není vůbec správné a ani zdravé, tělo i tuky potřebuje. A salát k večeři staví tělo do nočního deficitu nejen energeticky, ale i co se živin týče. Každopádně přesně určit to lze jen na osobní konzultaci.

Datum 21.09.2015
Vložil Sissina
Titulek ovoce

Je pravda, že ovoce není na hubnutí moc dobré?

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode