Vánoce na dietě - při vysoké hladině cholesterolu 4/6

22.12.2014 21:28

Pacienti s vysokou hladinou cholesterolu by měli omezit především živočišné tuky jako je sádlo a máslo a samozřejmě tučná masa a uzeniny, smetanové sýry, ale i třeba vejce a majonézu. Tepelná úprava smažením samozřejmě není doporučena.

 

Jak tedy jíst o vánoční svátky?

Polévka: Doporučeny jsou spíše zeleninové polévky bez zahuštění moukou. Do polévky je možné přidat kousek ryby. Houstičku do polévky můžete opražit nasucho.

 

Hlavní jídlo: Rybu si samozřejmě dát můžete, ale vybírejte spíše méně tučné druhy, jako je kapr, pstruh, štika, nebo rybí filé. Ti, kteří dávají přednost jinému masu u slavnostní večeře, než je ryba, si mohou dopřát přírodní kuřecí, nebo krůtí řízek. Maso můžete vhodně okořenit, připravit by se mělo spíše grilováním, nebo pečením nasucho, či mírně podlité, nebo v alobalu. Hotovou rybu si můžete okyselit citrónem.

 

Bramborový salát by měl být připraven bez majonézy, kterou můžete nahradit nízkotučným jogurtem. Do salátu by neměla přijít uzenina, nebo vejce. Dát si můžete i odlehčenou zeleninovou formu jen se lžící olivového oleje a okyselené citrónem, nebo octem. Pokud máte raději samotné brambory, udělat si můžete i bramborovou kaši, kterou můžete přelít trochou masové šťávy.

 

Sladkosti: Zvolit byste měli raději čerstvé ovoce. K večeři dle zvyku rozkrojte jablko, zjistíte, zda se objeví hvězdička, nebo křížek. Nebo si dejte salát z čerstvého ovoce. Jako přípitek můžete zvolit trochu přírodního lehkého vína.

 

Menu:   Celerový krém

            Kapr pečený s nádivkou z hub, petrželkový brambor

            Sklenka lehkého bílého vína, jablko

 

Autor: Šárka Míšková

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode