Vánoce na dietě - při nemocech jater a žlučníku 1/6

22.12.2014 21:17

Jak pro zdravé, tak pro nemocné platí, že jíst bychom měli s mírou. Zrovna tak alkohol bychom měli pít střídmě, abychom o vánocích a po nich nemuseli řešit zkažený žaludek, bolesti břicha a v neposlední řadě i kilogramy navíc usazené na našem těle.

Jak se ale stravovat, pokud se potýkáte se zdravotním problémem a lékař vám doporučil některou z diet? Nejrůznějšími stravovacími omezeními se řídíte během celého roku, nebylo by tedy moudré to kvůli svátečním dnům porušit. Podívejme se tedy spolu, co obnáší dietní doporučení a jak si správně připravit sváteční pohoštění v případě nejčastějších léčebných diet tak, aby chutnalo.

Dieta při nemocech jater a žlučníku

V této dietě je velmi důležité omezit tuky. Smažené pokrmy jsou přísně zakázané, stejně jako tučná masa, uzeniny, majonéza, smetana, či sýry s více než 30 % tvs., nebo větší množství ořechů. Tradiční večeře typu smažený kapr, bramborový salát s majonézou tedy není rozhodně pro vás. Zrovna tak cukroví s tučnými krémy, ale i kynutá vánočka, nebo houby vám neudělají dobře. Zakázána je i konzumace alkoholu.

Jak tedy jíst o vánoční svátky?

Polévka: O rybí polévku nepřijdete. Měla by být však připravena bez jíšky, zahuštěná pouze nasucho opraženou moukou. Kousek másla je možné vložit až do hotové polévky. Jíšku je možné nahradit i dostatkem strouhané kořenové zeleniny. Nezapomeňte na zelené bylinky. Houstičku do polévky byste měli opražit jen nasucho bez tuku.

Hlavní jídlo: K večeři si můžete udělat pečeného kapra, pstruha, nebo rybí filé. Péct můžete podlité trochou vývaru, či vody, nebo zakryté alobalem. Kdo nemá rád rybu, může mít k večeři přírodně upravený kuřecí, nebo krůtí plátek. Ochutit můžete zelenými bylinkami, rybu přelít citrónovou šťávou.

Tradiční bramborový salát s majonézou sice mít nemůžete, ale chuťově se neošidíte, když jednoduše nahradíte majonézu nízkotučným jogurtem. V salátu by se neměla objevit uzenina, vejce, ani cibule. Vyzkoušet můžete i odlehčenou variantu se lžící olivového oleje a okyselený citrónem, nebo octem. Můžete mít i bramborovou kaši přelitou trochou masové šťávy.

Sladkosti: Tučné cukroví s krémy a ořechy, nebo kynutá vánočka není pro vás vhodná. O sladkosti ale úplně přijít nemusíte. Vhodný je například ovocný pohár s pudinkem (bez šlehačky), sněhové cukroví, netučná tvarohová štola s rozinkami, nebo piškotové řezy s netučným tvarohovým krémem.

 

Menu:   Rybí polévka s nasucho opraženou houskou

            Pstruh pečený na kořenové zelenině, bramborová kaše

            Zimní ovocný salát s pudinkovým krémem

 

Autor: Šárka Míšková

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode