Vánoce na dietě - diabetická dieta 2/6

22.12.2014 21:23

Diabetici musí sledovat množství sacharidů a výměnných jednotek a stejně je tomu i o vánocích. Neměli by je tedy neúměrně navyšovat, aby příliš nestoupla hladina glykémie. Stejně jako pacienti s onemocněním jater a žlučníku, i oni by se raději měli vyhnout tučnému a smaženému jídlu. Sladkosti mohou vynechat, či využít náhradní sladidla. Protože diabetes II. typu souvisí s nadváhou, měli by mít na paměti, že alkohol také navyšuje energetický příjem a raději se ho vzdát.

Jak tedy jíst o vánoční svátky?

Polévka: Rybí polévka by neměla být zahušťovaná moukou, ale raději dostatkem strouhané kořenové zeleniny. Vhodné je zahustit např. vajíčkem. Protože hlídáte množství sacharidů, neměli byste si dávat opraženou housku do polévky.

Hlavní jídlo: Volit můžete z méně tučných ryb jako je tradiční kapr, pstruh, štika, nebo rybí filé. Rybu můžete připravit pečenou, nebo grilovanou a přelitou citrónovou šťávou. Pokud nemáte rádi rybu i tady platí možnost přípravy přírodního kuřecího, nebo krůtího plátku.

Pro vás je vhodnější bramborový salát s kořenovou zeleninou, než hromada samotných brambor. Měl by být ale připraven bez majonézy, jen s nízkotučným jogurtem, nebo jeho odlehčená forma s trochou olivového oleje a přikyselený citrónovou šťávou, nebo octem. Věnujte pozornost i sterilované zelenině, která by neměla být v nálevu s cukrem, ale s náhradním sladidlem.

Sladkosti: U moučníků a ovoce musíte počítat s jejich sacharidovým obsahem, který se promítne do denní potřeby. Cukroví i vánočka by měly být méně tučné s náhradním sladidlem. Dát si můžete salát z méně sladkých druhů ovoce s tvarohovým krémem.

 

Menu:   Rybí polévka s vaječnou mlhovinou

            Candát pečený se zázvorem v alobalu, lehký bramborový salát s kořenovou zeleninou

            Pečené jablko zdobené tvarohovým krémem

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode