Vánoce na dietě - bezlepková dieta 6/6

22.12.2014 21:32

Bezlepková dieta se týká pacientů s alergií na lepek, nebo onemocněním celiakií. Velmi důležitý je proto výběr potravin z obilovin. Zařazeny by neměly být výrobky z pšenice, ječmene, žita a ovsa. Potíže může způsobit i malé množství přidané do potravin, v kterých byste to nečekali, jako jsou třeba instantní polévky, kořenící směsi, uzenářské výrobky. To, čím se můžete řídit, je na obalech značka přeškrtnutého klasu, nebo nápis gluten free. Bez obilovin být však nemusíte, využít můžete rýži, pohanku, amarant, quinou, nebo speciálně upravenou bezlepkovou mouku.

Jak tedy jíst o vánoční svátky?

Polévka: Můžete si dát rybí polévku se zeleninou, zahušťovat byste však měli bezlepkovou moukou, kukuřičnou jíškou, strouhaným bezlepkovým pečivem, nebo třeba zdravější variantou strouhanou bramborou, či jinou zeleninou. Zahustit se může třeba i vajíčkem. Do polévky nepatří klasické pečivo, ale pouze osmahnuté bezlepkové.

Hlavní jídlo: Můžete vybrat jakoukoliv rybu, kterou máte rádi. Pokud vám vyhovuje tradiční smažený kapr, je možné ho obalit třeba v kukuřičné strouhance, pohankových vločkách, nebo třeba strouhaných mandlích, či alternativně v hrašce. Kdo nemá rád rybu, může zvolit obalovaný řízek.

Bramborový salát můžete připravit dle vlastní chuti ať už s majonézou, nebo odlehčeně s jogurtem.

Sladkosti: Pečivo a cukroví by mělo být připraveno z bezlepkové mouky. Je možné připravit i nejrůznější druhy nepečeného cukroví, které připravíte ze sušeného ovoce, ořechů a mandlí.

Menu: Rybí polévka s jikrami

            Kapr s krustou z mandlových lupínků, bramborový salát s odlehčenou majonézou (jogurt)

            Sklenka vína, bezlepkové cukroví

 

Autor: Šárka Míšková

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode