Udělejte si vlastní domácí chipsy ze sušeného ovoce! Vaše děti je budou milovat!

19.09.2015 22:34

Sušení je jednou z nejstarších metod pro uchování ovoce a zeleniny. Je to jeden ze způsobů, jak si pořídit zdravé mlsání, aniž bychom se museli obávat přidaných látek. Zde jsou některé zajímavé tipy pro domácí sušené ovoce. Hlavně vaše děti bude tyto křupavé ovocné chipsy milovat.

Ovoce důkladně umyjte a nakrájejte na stejně silné plátky. S tímto vám může u měkkých plodů pomoci kráječ na vejce. Plátky nakrájeného ovoce položte do domácí sušičky, nebo můžete sušit na mírnou teplotu v troubě. Můžete ještě pokapat citrónovou šťávou, či posypat cukrem, nebo skořicí či polít medem a nechat je uschnout.

 

 Sušené kiwi:

Kiwi omyjte a oloupejte. Nakrájejte na stejně silné plátky. Plátky pak naskládejte do sušičky vedle sebe.

 

 

 

 
Sušené pomeranče:

Chcete-li sušit pomeranče, nejprve je oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Plátky pak opět poklaďte do sušičky vedle sebe.

 

 

 

	

		

Sušené banány:

Banány je nejlépe nakrájet na silnější plátky. Aby banány nezhnědly je dobré je máčet do šálku s citrónovou šťávou.  Pro ještě lahodnější chuť je můžete potřít medem. Potom je nechejte schnout.

 

 

 


	

	

	

	

	

Sušená jablka:

Jablka omyjte, sušit můžete i se slupkou, záleží jen na vás, zda je oloupete. Vykrojte jadřinec a jablka nakrájejte na stejně tenké plátky. Aby nezhnědly, můžete nejprve namočit do citronové šťávy. Pro ještě lepší chuť posypejte skořicí, nebo potřete medem.

 

 

 

Průměrná doba sušení ovoce v sušičce ovoce je asi 8 hodin. Nicméně doba sušení je závislá na tloušťce řezu ovoce, a také zda jste nakrájeli plátky stejně silné. Tenčí ovocné plátky budou mít kratší dobu sušení. Pokud nemáte sušičku, ovoce můžete sušit i v horkovzdušné troubě. Nejlepší možností skladování, je uložení sušeného ovoce do uzavřených skleněných nádob. Důležité je správné utěsnění víčka a uložit je na suchém, tmavém místě.

 

Přeloženo z originálu: https://www.joanasrecipes.com/make-your-own-homemade-dehydrated-fruit-snacks-your-kids-will-adore-them/ (dostupné 10. 12. 2014)

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode