Sůl nad zlato

19.02.2014 18:26

O tom, že je sůl nad zlato se mluví v jedné české pohádce. A je to pravda, tělo sůl potřebuje. Ale nic se nemá přehánět. Navíc dosolování jídla ještě před ochutnáním je tak trochu zvrhlost. Méně soli nemusí být nechutné, vše závisí na osobním nastavení chutí a zvyku. A zvyk se dá předělat.

Solení je naše národní chyba v jídelníčku – Češi obecně solí hodně. Lékaři doporučené množství soli by mělo být 3 – 5 g / den, což představuje asi 1 lžičku. Není to jen sůl, kterou si přidáváme do hotového jídla, ale musíme započítat i to, že sůl se do stravy dostává během přípravy jídla.  Největším zdrojem soli jsou slané potraviny jako uzeniny, sýry (tavené i tvrdé), některé druhy pečiva, instantní polévky, slané pochoutky (chipsy, tyčinky, oříšky) a většina masových a rybích konzerv, zrovna tak některé minerální vody (Poděbradka, Hanácká kyselka, Vincentka).

Pokud se rozhodnete postupně snižovat množství soli o nic se neochudíte, ale právě naopak. Budete překvapení, kolik chutí v jídle najednou začnete cítit. A taky to, kterým kořením, bylinkami, nebo česnekem se dá určitá chuť zvýraznit a časem vám to snížené solení ani nepřijde. A ještě uděláte něco pro své zdraví a postavu.

Není totiž žádné tajemství, že sůl se podílí na zadržování vody v těle a díky tomu může vaše postava vypadat objemnější. Nižším solením prospějete i vašemu srdci a cévám. Snížení soli se totiž doporučuje osobám s chorobami srdce s cév, vysokým krevním tlakem, s otoky při nemocech ledvin, nebo u těhotných žen.

Nedostatek sodíku většinou nevzniká jeho nedostatečným příjmem, ale spíše zvýšenou ztrátou tělesných tekutin při velkých průjmech a silném zvracení, či nadužíváním diuretik. Rovněž k ztrátám dochází u vysokých fyzických zátěží např. u maratonců, nebo triatlonistů. Nebo za extrémně vysokých teplot. Projevy pak mohou být bolesti hlavy, svalová slabost, křeče, poruchy vědomí až kóma. Při abnormální fyzické zátěži a extrémních teplotách je třeba dostatečně pít nápoje se zvýšeným obsahem soli.

A pokud chcete ozdravět svoje stravování není nutné používat jen klasickou kuchyňskou sůl s obsahem sodíku, ale v obchodech, či lékárnách je k dostání i sůl draselná, která je od běžné soli chuťově k nerozeznání, ale přispívá právě k odstranění otoků. Na druhou stranu pokud už kupujete běžnou kuchyňskou sůl, zaměřte se na mořskou sůl s obsahem jódu, protože tento důležitý prvek, v našem stravování, při malé konzumaci ryb a mořských produktů, schází.

Jak pravil již Hippokrates: „Všechno je jed i lék, záleží jenom na množství.“

 

Autor: Šárka Míšková

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode