Jablkové čatní

19.09.2015 22:31

Jablka mají vysoký obsah vitamínu C a rozpustné vlákniny, jsou bohatá na draslík. Pomáhají proti zácpě a čistí střeva. Jejich vůně má zklidňující účinek. 

Zázvor se běžně používá v asijské kuchyni, pomáhá proti kašli, nachlazení a nevolnosti. Stejně jako chilli, pepř a česnek prohřívá celý organismus a zlepšuje prokrvení. Jablka, česnek, zrovna tak jako koření mohou pomoci snížit hladinu krevních tuků.

 

Potřebujeme (cca 2 sklenice): 4 jablka, 80 g zlatých hrozinek, 60 g zázvoru, 6 stroužků česneku, šťáva z půlky citrónu, 1 lžička soli, 1 lžíce cukru, 1 lžička drceného pepře, 5 hřebíčků, 1 lžička drcených chilli papriček, 4 lžíce jablečného octa

 

Postup:

Omytá a oloupaná jablka zbavte jadřinců a nakrájejte na kostičky. Hrozinky propláchněte ve vroucí vodě. Pokrájená jablka vložte do hrnce, přelijte šťávou z citrónu, přidejte spařené hrozinky, drcený česnek, zázvor pokrájený na drobné kostičky, cukr, koření a ocet. Duste přiklopené, aby se jablka rozvařila. V případě potřeby trochu podlijte. Můžete i trochu rozšťouchat.

Plňte horké do předem připravených skleniček.

 

Čatní uchovávejte v chladu a temnu. Hodí se jako pikantní omáčka k vydatnějšímu masu.

 

Autor: Šárka Míšková

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode