Hubnutí začíná v hlavě

06.12.2013 13:42

Ať už o tom víte, nebo ne, vaše hubnutí začíná ve vaší hlavě. A nemyslím teď vaše ústa a to, kolik toho dokáží sníst. To, co vaše hubnutí startuje, je vaše rozhodnutí a vaše odhodlání vydržet. Pokud totiž vaše hlava není připravená na vaše hubené JÁ, hubnutí se nedaří, nebo ho nejste schopni trvale udržet.

Pro úspěšné hubnutí a následné udržení si váhy jsou důležité tři věci:

úprava jídelníčku,

úprava pohybu,

hlava připravená na vaše budoucí  jiné JÁ.

Váš cíl musí být dostatečně atraktivní a zároveň reálný, aby vaše motivace dosáhnout ho byla skutečně velká a vy jste byli ochotni překonat všechny nesnáze, které může jeho dosažení přinést. Pokud je pro vás opravdu žádoucí, říká vám vaše hlava i vaše břicho jasné Ano

Jak jednoduše zjistit, co vám vaše hlava a břicho říká na vaše rozhodnutí zhubnout? Udělejte si čas sami na sebe, kdy nebudete rušeni. Sedněte si do oblíbeného křesla. Můžete si pustit příjemnou hudbu, nebo zůstat v tichu se svými myšlenkami.  Zapálit si svíčku, nebo zůstat v pološeru. Záleží, co, komu vyhovuje.

Vsedě se zavřenýma očima si můžete představit sebe tak, jak by se vám líbilo vypadat. Prohlídnout si svojí vysněnou postavu ze všech stran, jako byste se na sebe dívali do zrcadla, když jste nazí, v plavkách na pláži, nebo krásných šatech. Představte si, jak se budete cítit až budete vypadat tak, jak jste si to přáli. Jak se budete líbit svému okolí a hlavně – sobě.

Nyní je čas, abyste si procítili to, co si o tom myslí vaše hlava a celé vaše tělo. Ucítíte-li nepříjemné pocity v oblasti břicha, je něco s vaším přáním špatně. Veškeré negativní pocity vám později budou v hubnutí bránit. Díky nim dostanete odpověď na otázku, proč se stále dokola pokoušíte hubnout a původní váha se stále vrací – vaše hlava nebyla připravená na vaše hubené JÁ.

Autor: Šárka Míšková

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode