Co vám v hubnutí pomáhá a co naopak brzdí?

16.01.2014 10:03

Na zdravé psychice a sebevědomí vše okolo hubnutí začíná a také končí. Hubnutí znamená změnu v dosavadním zajetém životě. Je to vaše rozhodnutí něco ukončit a něco začít dělat jinak. A v tuto chvíli vše záleží na tom, jak silná a odolná jste osobnost, protože nebudete čelit jen vašemu vlastnímu já, svým pochybám a  pohodlí, ale také tlaku vašeho okolí.

V tuto chvíli se všichni lidé kolem vás rozdělí na dvě skupiny, které já nazývám roztleskávači a traviči. Obě skupiny jsou vlastně fajn a každá nás motivuje úplně jiným, tím svým způsobem.

Traviči jsou lidé, kteří se sami bojí změny. A to jak změny ve svém vlastním životě, tak změn ostatních, které by mohly jejich život jakkoli ovlivnit. Jsou to i změny, které se dějí u vás. Máte-li za kamarádku travičku, pak nečekejte, že se už v začátcích u ní shledáte s nadšením, že jste se rozhodla zhubnout a změnit svůj dosavadní styl života.

V začátcích spíš vyslechnete veškerá negativa, co takové rozhodnutí může přinést a komu se co podobného nepodařilo. Ve fázi vašeho selhání, vás bude krásně litovat, uklidňovat a ukolébávat. To, oč takovému traviči vlastně jde - abyste neudělala žádnou změnu.  Vše co zůstane při starém, je to nejlepší. A ti z vás, co milují výzvu, budou vedle traviče ve svém živlu, protože budou moci stále dokazovat, že je možné překonávat překážky.

Naštěstí jsou tu i lidé z té druhé skupiny – roztleskávači. Roztleskávači jsou lidé žijící v pohybu. Mají radost, že se něco mění, děje. A dokáží to ocenit. Pokud takovému roztleskávači oznámíte svoje rozhodnutí o hubnutí, bude patrně nadšený a plný plánů. A při vašem zakolísání bude hledat vše, co se vám povedlo, abyste se zas vrátila nazpět na  cestu kupředu. Ale pozor, pokud vaše rozhodnutí nebylo to pravé, entuziasmus a nadšení roztleskávače a k tomu neustálé chrlení energie vás může jednoho dne také unavit.

To je tedy jen vaše okolí. A teď na vás ještě čeká vypořádat se s těmi dvěma, co sedí ve vaší hlavě. Každý z nás je vůči svému okolí více roztleskávačem, nebo travičem, záleží na situaci, náladě i zkušenostech. Ale vůči sobě dokážeme být střídavě oběma. A pak je opravdu důležité, aby se ve chvíli slabosti našel někdo, kdo najde pro vás to pravé povzbuzení. Jen si správně vybrat.

 

Autor: Šárka Míšková

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode